Ponava City
Lokalita
Informace

Ponava City

Ponava City je nový projekt, aktuálně patřící mezi největší rezidenční projekty ve výstavbě v Brně, odrážející trend současného kvalitního bydlení. Zahrnuje byty o velikosti 1+kk až 4+kk na rozsáhlém území cca 3,3 ha v blízkosti NC Královo Pole s benefitem docházkové vzdálenosti do centra Brna. Na tomto území, které je součástí lokality typu Brownfield mezi ulicí Sportovní a Reissigovou vyroste postupně  v průběhu několika let v 8 etapách nová rezidenční čtvrť čítající cca 675 bytů či ubytovacích jednotek – apartmánů. Využití zde najde i 7 komerčních prostor.Některé jednotky budou koncipovány bezbariérově, pro imobilní zájemce.

Základním principem urbanistického řešení je vytvoření nového veřejného prostoru – náměstí, které bude sloužit nejen rezidentům nově navržených bytových domů, ale i obyvatelům a návštěvníkům čtvrti Ponava. Toto náměstí ve stávající městské struktuře navazuje na osu ulice Střední, která území propojuje s městským parkem Lužánky. Náměstí bude ohraničeno objekty s odlišnou architekturou a zakončeno výraznou sedmipatrovou dominantou.

Prostory vymezené novým náměstím a bariérovým domem budou využity pro klidné bydlení  a doplněny zelenými polosoukromými vnitrobloky tak, aby vznikla plnohodnotná a atraktivní část města a to jak pro nové obyvatele, tak pro stávající rezidenty okolních objektů.
Informace

Lokalita

Ponava je městská čtvrť rozkládající se severně od centra města a je součástí samosprávné městské části Brno – Královo Pole. Celá čtvrť má výrazně městský charakter, prochází tudy důležitá Štefánikova třída, po které je zajištěn tramvajový provoz linek 1 a 6 mezi centrem města a čtvrtěmi Královo Pole, Medlánky a Řečkovice.

Dále pak ulice Sportovní, která směřuje z centra města na sever, kde později navazuje na komunikaci I/43 směřující na Svitavy. Díky tomu má tato městská část vynikající dopravní i občanskou vybavenost.

Blízko je vše – nákupní centrum Královo Pole, největší brněnský park Lužánky, plavecký stadion, hokejové haly, vynikající základní jazyková škola a gymnáziem na Slovanském náměstí, kavárny a hospůdky směrem do centra města.

Blízkost středu města v docházkové vzdálenosti je důležitou devizou této lokality.
 

PONAVA CITY I.ETAPA

Parkování


77 parkovacích míst v hromadných podzemních garážích na úrovni 1.PP. Tato parkovací místa budou řešena prostřednictvím zakladačového parkovacího systému firmy Wöhr a budou sloužit výhradně pro majitele bytů. Další venkovní parkovací místa budou vymezena před bytovým domem. 

Dopravní obslužnost


Ponava je výjimečná z hlediska dopravní obslužnosti díky své poloze v blízkosti centra Brna, množství tramvajových, autobusových i trolejbusových linek MHD, ale také blízkostí vlakové stanice Královo Pole.

Občanská vybavenost


Tato lokalita má výbornou občanskou vybavenost, možnosti nákupů v Hypermarketech TESCO a Kaufland. Sportovní vyžití ( tenis, squash,posilovnu, plavání, hokej ), naleznete v blízkých sportovních halách.Benefitem lokality je i pěší dostupnost do Lužáneckého parku, vyhledávanou lokalitou ke sportování a relaxaci (místo k běhání a procházkám).